ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА

 

 

  1.  

Прізвище, ім’я та по батькові Ніколаєва Олена Вікторівна

  1.  

Фото конкурсанта            

  1.  

Місце роботи (найменування освітнього закладу відповідно до статуту)

Мелекінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Україна, Донецька область, Мангушський район, село Мелекіне, вул. Гагаріна, 78,             e-mail: melekinoshcool@mail.ru

  1.  

Посада: вчитель математики, інформатики

  1.  

Педагогічний стаж роботи: 7 років

  1.  

Кваліфікаційна категорія: ІІ

  1.  

Звання -

8.

Педагогічне кредо:

«Ти лише до тих пір здатний сприяти освіті інших, поки продовжуєш працювати над власною освітою»            

                                             Німецький філософ Дістервег

 

 

9.

Інноваційні форми роботи та технології, що використовуєте

Метод проектів, інформаційно-комунікаційні технології, особистісно-орієнтоване навчання, діяльнісний підхід у навчанні.

10.

Власний особистісний і педагогічний портрет (у формі короткої замітки обсягом до однієї сторінки в електронній формі)

       Без творчого вчителя не може бути ні нової школи, ні нового суспільства, ні вільної України. Ці слова передають сутність мого життєвого кредо. Займаю активну життєву позицію, поважаю людей, які творять, а не руйнують, які в житті керуються совістю, а не егоїстичними намірами. Постійно займаюся самоосвітою, самовдосконаленням. Аналізую свої дії, переглядаю свої погляди, намагаюсь бути самокритичною. Наполеглива у досягненні мети. Керуюсь правилом: якщо ти щось робиш, роби це добре. Намагаюсь підвищувати свою професійну компетентність, адже вчителювання – моя улюблена справа.

      Продовжую сімейну династію, вчу дітей математиці, інформатиці. Уроки проводжу різні за формою, змістовні за кількістю навчального матеріалу, впроваджую інноваційні методи навчання. Вважаю основним в роботі з учнями «суб’єкт – суб’єктні» відносини, співпрацю. Даю дітям не просто певний об’єм знань, привчаю їх самостійно здобувати знання, вміло апелювати до тих знань і навичок, які вже мають.

      Вимоглива до себе і до учнів, але справедлива. Легко знаходжу підхід до кожного вихованця, бачу в кожному учневі особистість, допомагаю  повірити в себе, створюючи на уроках «ситуації успіху». Може саме тому маю вже дев’ятьох випускників послідовців, які обрали своєю професією інформаційні технології. Переконана, що педагог не може успішно вчити когось, якщо в цей же час ретельно не вчиться сам. А тому вивчаю нові публікації з предметів, відвідую сайти вчителів, заповнюю власний сайт. Використовую свої наробки для публікації.

11.

Посилання на сайт  nikolaevaelena.ucoz.net

 

«Я у світі людей»

Я займаю активну життєву позицію з дитинства. Завжди була організатором різних заходів, конкурсів ще у школі; ініціатором і учасником цікавих зустрічей, конкурсів, концертів, КВК в університеті; активним членом методичних об’єднань на рівні школи і району. Наприклад, в старших класах школи стала переможницею конкурсу «Краса Приазов’я», зайняла І місце в районі; в університеті перемогла в конкурсі «Господарочка»; за сім років роботи в школі під моїм керівництвом учениця Клименко Олександра перемогла в районному етапі конкурсу «Молодь обирає здоров’я» і посіла перше місце в області.

Всі заходи, що проходять в громаді Мелекінської сільської ради, відвідую і приймаю участь у їхньому проведенні. Я – дружина і донька депутатів нинішнього скликання, а тому громадське життя села для моєї сім’ї – це важливо і актуально. Екологія рідного краю: чистота повітря, моря, води -  хвилює мене, як кожного патріота своєї малої Батьківщини. Тому я беру завжди активну участь у всіх екологічних акціях нашої громади. Разом з чоловіком займаємося волонтерством в міру своїх сил і можливостей, допомагаючи захисникам нашої Батьківщини.

Розробила проект «Туристичний маршрут Мелекіне», в якому мала на меті показати красу рідного села, історичні памятки, здобутки односельців. Створила проект «Подаруй тепло душі своєї сироті», звернула увагу колег, жителів сіл Мелекінської сільської ради на проблеми дітей, які ростуть без батьків на території нашого села, району, намагалася показати своїм учням красу людської душі, гуманність по відношенню до чужих дітей. Формувала в учнів  норми людяності, розуміння того, що чужої біди не буває. З учнями свого класу організувала вивчення народної творчості рідного краю, систематизувавши весь матеріал у збірці «Фольклор Приазов’я». Історія рідного села, патріотичні сторінки минулого, участь мелечан у Другій світовій війні узагальнено у шкільних проектах «Хроніка минулих днів». З цими матеріалами ведуться екскурсіїї у шкільному музеї, проводяться уроки мужності з учнями школи.  Створила сайт і блог школи, проводила відеолекторій для вчителів своєї школи «Як створити власний сайт». Постійно поповнюю сайт школи матеріалами, являюсь його адміністратором. Разом з учнями створила відеофільм «Моя школа». Активна участь у сільських суботниках, днях громади, заходах місцевого та районного рівнів – для мене звична практика.

 Я людина творча, креативна, постійно займаюся саморозвитком, самоосвітою. У вільний час, а його вже не так і багато, люблю спілкуватися з трирічною донькою, спостерігати за її розвитком, відповідати на безкінечні запитання; люблю читати як художню літературу, так і наукову за фахом, слідкую за новинками в галузі освіти і науки; із задоволенням вивчаю цікаві завдання з математики, що допомагає зацікавити учнів своїм предметом; заповнюю сторінки свого сайту, завдяки чому знаходжу однодумців серед колег, вчителів математики та інформатики різних шкіл; люблю подорожувати і мрію об’їхати всі куточки України, побувати за кордоном.

Головне хобі для мене – це кімнатні рослини. Читаю багато інформації про лікарські властивості кімнатних рослин, намагаюся висаджувати і розводити найцінніші види. Це захоплення поділяє зі мною кожен член моєї родини, бо кімнатні квіти  роблять затишною нашу оселю і допомагають при лікуванні захворювань.   

 

«Погляд на себе і в майбутнє»

  Я – українка і цим пишаюся. Справжніми патріотами вважаю людей, які не просто говорять про свою любов до Батьківщини, але які своїми діями доводять, що Україна – понад усе. Саме так я виховую своїх учнів і свою доньку. Ідеалом для мене являється моя мати – Лисечко Любов Миколаївна. Це живий приклад активності в житті, креативності в професії, патріотизму в громаді.

Свою професію я обрала свідомо, завдяки саме мамі. Любов до математики вона мені прищепила ще з дитинства раз і назавжди. Інформатику я для себе відкрила в університеті і тепер постійно поповнюю свої знання та навички в цьому безмежному просторі можливостей.

Прагну стати справжнім професіоналом у своїй галузі. Поважаю чесних, порядних людей, які своєю працею доводять високу цінність кожного дня свого життя.

 Мені здається, що я – щаслива людина. Адже щодня я займаюся улюбленою справою. Маю велику дружну сім’ю. Серед колег багато однодумців, з якими приємно спілкуватися і працювати, серед учнів-випускників – декілька моїх послідовників, які обрали своєю професією математику з інформатикою. Я пишаюся цим і радію кожному їхньому успіху.

             Мої плани на майбутнє пов’язані з рідною школою, де я вчилася і тепер працюю, з рідним селом, де я народилася, склалася як особистість і продовжую само реалізовуватися, з рідною Україною, благословенним місцем на Землі, яка незабаром буде вільною, самостійною, єдиною та розвиненою економічно, політично і духовно, у що я свято вірю.

          Хочу, щоб мої учні були закохані в математику та інформатику, як і я, щоб матеріальна база школи була сучасною і достатньою для проведення цікавих уроків та позаурочних предметних і виховних заходів.

Педагогічне кредо:

"Ти лише до тих пір здатний сприяти освіті інших, поки продовжуєш працювати над власною освітою"            

                                                                  Німецький філософ Дістервег

 

 Навчання у вузі

З 2005 року по 2011 рік я навчалася у Бердянському державному педагогічному університеті на факультеті технологічної та математичної освіти за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Математика». Отримала диплом магістра та здобула кваліфікацію викладача математики, вчителя основ інформатики загальноосвітнього навчального закладу ІІІ ступеня. Улюбленими предметами всі роки навчання були математичний аналіз, комплексний аналіз, методика математики, інформатики, теорія інформації і кодування, вікова та педагогічна психологія. Це саме ті предмети, які потребували розвитку логіки, абстрактного мислення, уяви, формуванню загальнолюдських якостей, виховуванню у мені цілеспрямованості, наполегливості, вміння долати труднощі. Викладач від Бога, завідувач кафедрою математики Онуфрієнко Ольга Григорівна – мій улюблений наставник. Вимогливість, справедливість, пунктуальність та професійна компетентність – всі ці якості поєднуються в особі викладача і роблять її лекції цікавими, змістовними, проблемними. Після занять з Ольгою Григорівною хотілося вивчати математику глибше і ширше. Я намагаюся наслідувати на уроках у школі окремі методики улюбленого викладача і форми її роботи з навчальним матеріалом.

         Основним мотивом мого навчання у вузі було саме захоплення математичним аналізом, бажання блискуче відповідати на практичних заняттях з Ольгою Григорівною, знаходити красиві рішення найскладніших задач і прикладів. Вступаючи до вузу, я мріяла стати науковцем, який досліджує математичні явища, описує властивості математичного моделювання. Але на протязі років навчання, під час педагогічної практики я зрозуміла, що моє покликання – вчителювання. Зараз я із задоволенням даю знання з математики та інформатики своїм учням і радію кожному їхньому успіху.

Дипломна робота «Дослідницька діяльність учнів у процесі вивчення змістових ліній похідна і інтеграл»;

Магістерська робота на тему: «Використання прикладних задач у процесі вивчення у курсі алгебри та початків аналізу в 11 класах різних напрямів профілізації».

Курсова роботи на тему: «Інтеграл та його застосування у старшій школі»

Наукові роботи: «Організація дослідницької діяльності учнів у процесі вивчення похідної»

                            «Комплексні числа, дії над ними»

 

 

Результати педагогічної діяльності

 

Найбільшим результатом своєї роботи вважаю учнів, своїх послідовців, які обрали своєю професією ІТ-сферу.

2011 рік (9 випускників)

  1. Данило Кольцов

Бердянський державний педагогічний університет

Факультет: Комп’ютерні технології

Спеціальність: Обробка та захист інформації у мережах.

  1.  (13 випускників)
  1. Клименко Олександра

Державний технічний національний університет

Факультет: Інформаційні технології

Спеціальність: Інформатика. Обчислювальна техніка

У вузі займається науковою діяльністю, одночасно з навчанням працює у галузі ІТ-технологій у фірмі «Айдев». Є одним з провідних  web-дізайнерів г. Маріуполя. Переможець у регіональному конкурсі «Золотий байт» у номінації «Інтернет речей». Участь у організації конференції при підтримці Microsoft «Ажур деми». Приймає участь на волонтерських засадах у всесвітній акції «Година коду 2016». Школа підтримує постійний  зв’язок з цією випускницею, завдяки чому школа та учні збагачуються інформацією про розвиток сучасних інформаційних технологій. Працює схема зворотного зв’язку 

  1. Керімова Кулкун

Коледж інформаційних технологій

Спеціальність: Основи роботи на ПК.

  1. Керімова Кулер

Коледж інформаційних технологій

Спеціальність: Основи роботи на ПК.

  1. рік (5 випускників)
  1. Слюсаренко Олександр

Машинобудівний технікум м. Маріуполь

Спеціальність: Розробник програмного забезпечення.

  1. Таушан Марина

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Факультет: Комп’ютерні науки

Спеціальність: Програмна інженерія

  1. Герасименко Наталя

Харківський національний університет радіоелектроніки.

Факультет: Математика. Інформатика. Менеджмент

Спеціальність: Системний аналіз.

Участь в п’ятій міжнародній науково-практичній конференції «Нелінійна динаміка та детермінований хаос в інформаційних системах».

  1. рік (6 випускників)
  1. Бєлан Едуард

Державний технічний національний університет          

Факультет: Інформаційні технології

Спеціальність: Комп’ютерні науки

  1. Двойних В’ячеслав

Державний технічний національний університет

Факультет: Інформаційні технології

Спеціальність: Комп’ютерні науки

 

 

МОЇ ДОСЯГНЕННЯ